Oczywiście zdarza się również, że klientki nie chcą rozmawiać, przychodzą odpocząć, zrelaksować się, często także zasypiają. Stylistka powinna to wyczuć i pracować wówczas w ciszy. Dzięki temu, że mamy możliwość skupić się i nie rozprasza nas rozmowa, możemy szybciej wykonać aplikację. Ważna jest więc nie tylko profesjonalna stylizacja, ale także cała otoczka. Klientka musi nas lubić i czuć się u nas swobodnie. Czasami jednak mimo starań klientka będzie niezadowolona z usługi. Jak się wtedy zachować?
Każdej stylistce może zdarzyć się niezadowolona z zabiegu klientka. Oczywiście nie zawsze jest to Twoja wina. Czasami klientka miała inne wyobrażenie o efekcie stylizacji i nie przekazała Ci tego w zrozumiały sposób. Kolejną, najczęstszą przyczyną niezadowolenia może być nietrwała aplikacja. Klientka dzwoni, że rzęsy „posypały się” zdecydowanie za szybko. I tutaj również nie zawsze jest to wina stylistki. Dlatego w każdym przypadku istnieje możliwość reklamacji. Usługa została jednak wykonana i musi zostać opłacona. Klientka nie ma prawa nie zapłacić za Twoją pracę. Jeśli jest niezadowolona składa reklamację, którą my mamy obowiązek rozpatrzyć. Każdy przypadek analizujemy indywidualnie.
W sytuacji kiedy coś nie odpowiada wizualnie, drobne poprawki możemy wykonać od razu. Staramy się z klientką dojść do porozumienia. A przy uzupełnieniu wiemy już co należy zrobić inaczej. Poznajemy naszą klientkę i jej upodobania. W drugim przypadku zapraszamy klientkę, oceniamy stan rzęs, staramy się znaleźć przyczynę i dokonujemy ewentualnych poprawek. Jeśli wina jest ewidentnie po stronie klientki a my jesteśmy pewne wykonanej pracy, możemy nie uznać reklamacji.
Na pewno warto stworzyć regulamin świadczenia usług dla klientów i dodać w nim wpis na przykład, że reklamacje są możliwe do 7 dni od wykonania usługi. Możliwość reklamacji na pewno korzystnie wpłynie na odbiór Twojego salonu w oczach klientów.